Nezamestnanosť vyriešená

Autor: Juraj Kecso | 7.8.2011 o 23:46 | (upravené 7.8.2011 o 23:58) Karma článku: 8,19 | Prečítané:  1759x

Internetom už nejakú dobu koluje otvorený dopis Britskému ministerskému predsedovi Davidovi Cameronovi, ktorý dosť zaujímavým spôsobom rieši nezamestnanosť a ekonomiku celkovo. Rozhodol som sa ho preto preložiť a prispôsobiť Slovenským pomerom.

Vážená pani Radičová,

Nižšie je uvedený návrh na záchranu a obnovu Slovenskej ekonomiky.
Namiesto toho, aby miliardy eur zbytočne tiekli do bánk, ktoré budú rozhadzovať peniaze na nezaslúžené odmeny pre topmanažment, zvážte nasledujúci návrh. Môžete to kľudne nazývať Vlastenecký Dôchodkový Plán:

Na Slovensku je zhruba 600000 pracujúcich nad 50 rokov.
V prvom rade treba každému zaplatiť jeden milión eur odstupné pre odchod do predčasného dôchodku s nasledujúcimi pravidlami:

1) Musia okamžite prestať pracovať - 600000 vytvorených pracovných miest - nezamestnanosť vyriešená

2) Každý si musí kúpiť nové auto vyrábané na Slovensku - 600000 nových áut - automobilový priemysel vyriešený

3) Musia buď kúpiť dom alebo splatiť hypotéku - Bytová kríza vyriešená

4) Musia poslať svoje deti na univerzitu/vysokú školu - Miera kriminality znížená

5) Musia kúpiť alkohol/tabakové výrobky v priemere 100 eur týždenne - Peniaze sú späť v rozpočte vo forme DPH, spotrebnej dane alebo cla

Jednoduchšie už to snáď byť nemôže.

P.S. Ak treba viac peňazí, stačí ak všetci poslanci v parlamente a ich zbytoční asistenti a poradcovia dostanú maximálne polovičný plat.

Taktiež:
Presunieme dôchodcov do väzení a zločincov do domovov dôchodcov.

Týmto spôsobom by dôchodcovia mali prístup k sprchám, veľa voľného času a pravidelné prechádzky. Dostávali by neobmedzené množstvo liekov, stomatologické a lekárske ošetrenie zdarma, vozíky a pod. Navyše by dostávali peniaze namiesto platenia. Boli by neustále pod odborným dohľadov, takže v prípade potreby by bolo možné im okamžite pomôcť. Posteľnú bielizeň im prali dvakrát týždenne a všetko oblečenie by mali nádherne vyžehlené. Kontrola pravidelne každých 20 minút, a v prípade potreby jedlo a občerstvenie až na izbu. Návštevy rodiny by prebiehali v apartmáne postavenom na tento účel. Mali by mať prístup do knižnice, posilňovňe, duchovnú podporu a možnosť vzdelávania. Základné oblečenie, topánky, papuče, pyžamá a právna pomoc zadarmo, na vyžiadanie. Súkromné ​​a bezpečné priestory pre všetkých, možnosť cvičenia na dvore so záhradami. Každý obyvateľ môže mať pravidelný prístup k internetu, TV, rozhlasu a možnosť telefónnych hovorov denne.

Zločinci by dostávali studenú stravu a zostali by úplne sami a bez odborného dozoru. Svetlo vypnuté po ôsmej večer, a sprchy tak dvakrát týždenne. Žiť v malej miestnosti a platiť 400 až 600 eur mesačne, a nemajú nádej dostať preč.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?